Ingredients
Long Grain Rice Thiamine Thiamine Mononitrate Niacin Iron (Ferric Orthophosphate) Folic Acid (Folate)
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Plant Based
- FODMAP
- Pescatarian
160 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 0 mg |
| Total Carbohydrate | 35 g |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 3 g |
| Iron | 8 % |
La Preferida
La Preferida Rice, Extra Long Grain - 16 Ounces
Net Wt 1.05 lb
$1.59 each
Sorry, this item is not available in your area.
0 in basket
Get it by today
Ingredients
Long Grain Rice Thiamine Thiamine Mononitrate Niacin Iron (Ferric Orthophosphate) Folic Acid (Folate)
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Plant Based
- FODMAP
- Pescatarian
160 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 0 mg |
| Total Carbohydrate | 35 g |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 3 g |
| Iron | 8 % |