Ingredients
Apples, Strawberries.
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- Non GMO
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Paleo
- Plant Based
- Whole Thirty Friendly
- Pescatarian
70 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0 g |
| Sodium | 0 mg |
| Total Carbohydrate | 17 g |
| Dietary Fiber | 2 g |
| Sugars | 14 g |
| Protein | -1 g |
| Vitamin A | 2 % |
| Vitamin C | 2 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 8 % |
Beech Nut
Beech Nut ColdPuree Naturals Just Apple & Strawberry, Stage 2 (from About 6 Months) - 4 Ounces
Net Wt 0.44 lb
$1.29 each
Sorry, this item is not available in your area.
0 in basket
Ingredients
Apples, Strawberries.
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- Non GMO
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Paleo
- Plant Based
- Whole Thirty Friendly
- Pescatarian
70 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0 g |
| Sodium | 0 mg |
| Total Carbohydrate | 17 g |
| Dietary Fiber | 2 g |
| Sugars | 14 g |
| Protein | -1 g |
| Vitamin A | 2 % |
| Vitamin C | 2 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 8 % |