Ingredients
Chicken Breasts with Rib Meat Water Salt Modified Food Starch and Sodium Phosphates
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Unsweetened
- FODMAP
- Keto
- Whole Thirty Friendly
45 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0.5 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 30 mg |
| Sodium | 280 mg |
| Total Carbohydrate | -1 g |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 10 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 0 % |
Best Choice
Best Choice Chicken, Premium Breast, with Rib Meat in Water - 10 Ounces
Net Wt 0.78 lb
$3.99 each
Sorry, this item is not available in your area.
0 in basket
Get it by today
Ingredients
Chicken Breasts with Rib Meat Water Salt Modified Food Starch and Sodium Phosphates
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Unsweetened
- FODMAP
- Keto
- Whole Thirty Friendly
45 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0.5 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 30 mg |
| Sodium | 280 mg |
| Total Carbohydrate | -1 g |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 10 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 0 % |