Claims
- Only Naturally Sweetened
350 Calories Per Serving*
| Total Fat | 18 GRM |
| Saturated Fat | 10 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 2 g |
| Monounsaturated Fat | 6 g |
| Cholesterol | 40 MGM |
| Sodium | 270 MGM |
| Total Carbohydrate | 40 GRM |
| Dietary Fiber | 2 GRM |
| Sugars | 8 GRM |
| Protein | 8 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 6 % |
| Iron | 10 % |
Bimbo
Bimbo Soft Plain/Simple Croissants - 3.53 Ounces
Net Wt 3.53 oz
$2.29 each
Sorry, this item is not available in your area.
0 in basket
Claims
- Only Naturally Sweetened
350 Calories Per Serving*
| Total Fat | 18 GRM |
| Saturated Fat | 10 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 2 g |
| Monounsaturated Fat | 6 g |
| Cholesterol | 40 MGM |
| Sodium | 270 MGM |
| Total Carbohydrate | 40 GRM |
| Dietary Fiber | 2 GRM |
| Sugars | 8 GRM |
| Protein | 8 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 6 % |
| Iron | 10 % |