Ingredients
Organic Greens Blend [Wheatgrass Barley Grass Juice Alfalfa Grass Green Kamut Spirulina Chlorella (Broken Cell Walls, Vulgaris)]
Claims
- Dairy Free
- Egg Free
- Gluten Free
- Organic
- Peanut Free
- Sugar Free
- Non GMO
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Ancient Grains
- Super Foods Core
- Keto
25 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 24 mg |
| Total Carbohydrate | 4 g |
| Dietary Fiber | 2 g |
| Sugars | 0.5 g |
| Protein | 1.5 g |
| Vitamin A | 19 % |
| Calcium | 4 % |
| Iron | 10 % |
Certified Organic
Bluebonnet
Bluebonnet Super Earth OrganicGreens, Easy-To-Mix Powder - 7.4 Ounces
Net Wt 0.61 lb
$25.99 each
Sorry, this item is not available in your area.
0 in basket
National shipping available
Ships Mon-Wed via 2-Day or faster.
Order by 12am (EST) for Next Day Shipping.
Ingredients
Organic Greens Blend [Wheatgrass Barley Grass Juice Alfalfa Grass Green Kamut Spirulina Chlorella (Broken Cell Walls, Vulgaris)]
Claims
- Dairy Free
- Egg Free
- Gluten Free
- Organic
- Peanut Free
- Sugar Free
- Non GMO
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Ancient Grains
- Super Foods Core
- Keto
25 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 24 mg |
| Total Carbohydrate | 4 g |
| Dietary Fiber | 2 g |
| Sugars | 0.5 g |
| Protein | 1.5 g |
| Vitamin A | 19 % |
| Calcium | 4 % |
| Iron | 10 % |