Ingredients
Juice from: Organic Romaine Organic Apple Organic Celery Organic Cucumber Organic Spinach Organic Kale Organic Parsley Organic Ginger and Organic Lemon
Claims
- Gluten Free
- Organic
- Vegan
- Vegetarian
- Non GMO
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Super Foods Core
- Paleo
- Plant Based
- Whole Thirty Friendly
- Pescatarian
110 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 90 mg |
| Total Carbohydrate | 24 g |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Sugars | 24 g |
| Protein | 3 g |
| Vitamin A | 20 % |
| Vitamin C | 35 % |
| Calcium | 6 % |
| Iron | 6 % |
Certified Organic
BluePrint
BluePrint Juice, Cold Pressed, Green - 32 Ounces
Net Wt 2.29 lb
$21.99 each
Sorry, this item is not available in your area.
0 in basket
Ingredients
Juice from: Organic Romaine Organic Apple Organic Celery Organic Cucumber Organic Spinach Organic Kale Organic Parsley Organic Ginger and Organic Lemon
Claims
- Gluten Free
- Organic
- Vegan
- Vegetarian
- Non GMO
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Super Foods Core
- Paleo
- Plant Based
- Whole Thirty Friendly
- Pescatarian
110 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 90 mg |
| Total Carbohydrate | 24 g |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Sugars | 24 g |
| Protein | 3 g |
| Vitamin A | 20 % |
| Vitamin C | 35 % |
| Calcium | 6 % |
| Iron | 6 % |