Ingredients
Beef, Water, Salt, Paprika, Sodium Phosphate, Flavorings, Sodium Erythorbate, Sodium Nitrite.
Claims
- Dairy Free
- Gluten Free
- Sugar Free
- Unsweetened
- FODMAP
- Whole Thirty Friendly
90 Calories Per Serving*
| Total Fat | 6 GRM |
| Saturated Fat | 2.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0 g |
| Monounsaturated Fat | 3.5 g |
| Cholesterol | 25 MGM |
| Sodium | 270 MGM |
| Total Carbohydrate | 0 GRM |
| Sugars | 0 GRM |
| Protein | 7 GRM |
| Vitamin A | 2 % |
| Iron | 4 % |
Boar's Head
Boars Head Frankfurters, Lite, Beef - 12.5 Ounces
Net Wt 0.82 lb
$5.39 each
Sorry, this item is not available in your area.
0 in basket
Ingredients
Beef, Water, Salt, Paprika, Sodium Phosphate, Flavorings, Sodium Erythorbate, Sodium Nitrite.
Claims
- Dairy Free
- Gluten Free
- Sugar Free
- Unsweetened
- FODMAP
- Whole Thirty Friendly
90 Calories Per Serving*
| Total Fat | 6 GRM |
| Saturated Fat | 2.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0 g |
| Monounsaturated Fat | 3.5 g |
| Cholesterol | 25 MGM |
| Sodium | 270 MGM |
| Total Carbohydrate | 0 GRM |
| Sugars | 0 GRM |
| Protein | 7 GRM |
| Vitamin A | 2 % |
| Iron | 4 % |