Crafted from an original family recipe, Boar's Head® Uncured Beef Frankfurters are made with USDA Choice Beef and select seasonings for an exceptional flavor and a superior bite.
| Total Fat | 11 GRM |
| Saturated Fat | 4.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0 g |
| Monounsaturated Fat | 6 g |
| Cholesterol | 20 MGM |
| Sodium | 350 MGM |
| Total Carbohydrate | 0 GRM |
| Sugars | 0 GRM |
| Protein | 6 GRM |
| Vitamin A | 4 % |
| Iron | 4 % |
Crafted from an original family recipe, Boar's Head® Uncured Beef Frankfurters are made with USDA Choice Beef and select seasonings for an exceptional flavor and a superior bite.
| Total Fat | 11 GRM |
| Saturated Fat | 4.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0 g |
| Monounsaturated Fat | 6 g |
| Cholesterol | 20 MGM |
| Sodium | 350 MGM |
| Total Carbohydrate | 0 GRM |
| Sugars | 0 GRM |
| Protein | 6 GRM |
| Vitamin A | 4 % |
| Iron | 4 % |
We believe that building a strong community is about more than
just the bottom line.
We strive to make a positive impact in the communities we
serve.