Ingredients
High Fructose Corn Syrup, Corn Syrup, Water, Non-Dairy Creamer (Partially Hydrogenated Coconut Oil, Corn Syrup Solids, Food Starch-Modified, Mono- and Diglycerides, Natural Flavor, Citric Acid, Cellulose Gum), Sea Salt, Natural & Artificial Flavors, Xanthan Gum, Potassium Sorbate (Preservative), Sodium Benzoate (Preservative), Titanium Dioxide, Sodium Acid Sulfate, FD&C Yellow 5 and Yellow 6, Vitamin B3 (Niacinamide), Vitamin B6 (Pyridoxine HCl), Vitamin B2 (Riboflavin).
Claims
- Gluten Free
- No Artificial Preservatives
- Kosher
60 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0 GRM |
| Saturated Fat | 0.5 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 70 MGM |
| Total Carbohydrate | 14 GRM |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Sugars | 11 GRM |
| Protein | 0 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 0 % |
Bosco Flavored Syrup, Sea Salt Caramel - 15 Ounces
Ingredients
High Fructose Corn Syrup, Corn Syrup, Water, Non-Dairy Creamer (Partially Hydrogenated Coconut Oil, Corn Syrup Solids, Food Starch-Modified, Mono- and Diglycerides, Natural Flavor, Citric Acid, Cellulose Gum), Sea Salt, Natural & Artificial Flavors, Xanthan Gum, Potassium Sorbate (Preservative), Sodium Benzoate (Preservative), Titanium Dioxide, Sodium Acid Sulfate, FD&C Yellow 5 and Yellow 6, Vitamin B3 (Niacinamide), Vitamin B6 (Pyridoxine HCl), Vitamin B2 (Riboflavin).
Claims
- Gluten Free
- No Artificial Preservatives
- Kosher
60 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0 GRM |
| Saturated Fat | 0.5 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 70 MGM |
| Total Carbohydrate | 14 GRM |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Sugars | 11 GRM |
| Protein | 0 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 0 % |