Ingredients
Potatoes Avocado Oil Rice Flour Evaporated Cane Juice Sea Salt Black Pepper Garlic Powder Onion Powder Yeast Extract Spice Extract
Claims
- Gluten Free
- Non GMO
- Vital Clean
- Pescatarian
- Kosher
140 Calories Per Serving*
| Total Fat | 8 GRM |
| Saturated Fat | 1.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1 g |
| Monounsaturated Fat | 5 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 180 MGM |
| Total Carbohydrate | 16 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 1 GRM |
| Protein | 2 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 10 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 2 % |
Boulder Canyon
Boulder Canyon Potato Chips, Kettle Style, Avocado Oil, Canyon Cut, Sea Salt & Cracked Pepper - 5.25 Ounces
Net Wt 0.35 lb
$3.49 each
Sorry, this item is not available in your area.
0 in basket
Ingredients
Potatoes Avocado Oil Rice Flour Evaporated Cane Juice Sea Salt Black Pepper Garlic Powder Onion Powder Yeast Extract Spice Extract
Claims
- Gluten Free
- Non GMO
- Vital Clean
- Pescatarian
- Kosher
140 Calories Per Serving*
| Total Fat | 8 GRM |
| Saturated Fat | 1.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1 g |
| Monounsaturated Fat | 5 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 180 MGM |
| Total Carbohydrate | 16 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 1 GRM |
| Protein | 2 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 10 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 2 % |