Claims
- Gluten Free
- Vital Clean
- Unsweetened
- FODMAP
- Pescatarian
- Kosher
170 Calories Per Serving*
| Total Fat | 6 GRM |
| Saturated Fat | 1.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1.5 g |
| Monounsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 65 MGM |
| Sodium | 320 MGM |
| Total Carbohydrate | 0 GRM |
| Dietary Fiber | 0 GRM |
| Sugars | 0 GRM |
| Protein | 28 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 2 % |
Bumble Bee
Bumble Bee - Solid White Albacore, in Vegetable Oil - 5 Ounces
Net Wt 0.4 lb
$4.99 each
Sorry, this item is not available in your area.
0 in basket
Claims
- Gluten Free
- Vital Clean
- Unsweetened
- FODMAP
- Pescatarian
- Kosher
170 Calories Per Serving*
| Total Fat | 6 GRM |
| Saturated Fat | 1.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1.5 g |
| Monounsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 65 MGM |
| Sodium | 320 MGM |
| Total Carbohydrate | 0 GRM |
| Dietary Fiber | 0 GRM |
| Sugars | 0 GRM |
| Protein | 28 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 2 % |