Ingredients
Whole Young Turkey with up to 8% of a solution of Water, Satl, spices, and Natural Flavor to enhance juiciness and tenderness.
170 Calories Per Serving*
| Total Fat | 9 g |
| Saturated Fat | 2.5 g |
| Cholesterol | 65 mg |
| Sodium | 200 mg |
| Total Carbohydrate | 0 g |
| Protein | 21 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 10 % |
Butterball
Butterball Premium Young Turkey
$1.89 per lb
Sorry, this item is not available in your area.
*Estimated item price. Final price based on weight.
0 lb in basket
Get it by tomorrow
Ingredients
Whole Young Turkey with up to 8% of a solution of Water, Satl, spices, and Natural Flavor to enhance juiciness and tenderness.
170 Calories Per Serving*
| Total Fat | 9 g |
| Saturated Fat | 2.5 g |
| Cholesterol | 65 mg |
| Sodium | 200 mg |
| Total Carbohydrate | 0 g |
| Protein | 21 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 10 % |