Ingredients
Water, Mushrooms, Vegetable Oil (Corn, Cottonseed, Canola, and/or Soybean), Modified Food Starch, Wheat Flour, contains less than 2% of: Salt, Cream (Milk), Whey*, Monosodium Glutamate, Soy Protein Concentrate, Yeast Extract, Flavoring, Garlic*. *Dehydrated.
Claims
- Vegetarian
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Pescatarian
100 Calories Per Serving*
| Total Fat | 7 GRM |
| Saturated Fat | 1 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 4 g |
| Monounsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 860 MGM |
| Total Carbohydrate | 8 GRM |
| Dietary Fiber | 0 GRM |
| Sugars | 1 GRM |
| Protein | 2 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 0 % |
Campbell's
Campbell's Condensed Soup, Cream of Mushroom - 10.5 Ounces
Net Wt 12.03 oz
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Water, Mushrooms, Vegetable Oil (Corn, Cottonseed, Canola, and/or Soybean), Modified Food Starch, Wheat Flour, contains less than 2% of: Salt, Cream (Milk), Whey*, Monosodium Glutamate, Soy Protein Concentrate, Yeast Extract, Flavoring, Garlic*. *Dehydrated.
Claims
- Vegetarian
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Pescatarian
100 Calories Per Serving*
| Total Fat | 7 GRM |
| Saturated Fat | 1 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 4 g |
| Monounsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 860 MGM |
| Total Carbohydrate | 8 GRM |
| Dietary Fiber | 0 GRM |
| Sugars | 1 GRM |
| Protein | 2 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 0 % |