Ingredients
Pasteurized Cream (Derived from Milk) Canola Oil Sea Salt Vitamin A Palmitate Beta Carotene
Claims
- Vital Clean
- Unsweetened
- Pescatarian
- Kosher
90 Calories Per Serving*
| Total Fat | 10 GRM |
| Saturated Fat | 4 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1.5 g |
| Monounsaturated Fat | 4.5 g |
| Cholesterol | 15 MGM |
| Sodium | 80 MGM |
| Total Carbohydrate | 0 GRM |
| Sugars | 0 GRM |
| Protein | 0 GRM |
| Vitamin A | 8 % |
Challenge
Challenge Butter, with Canola Oil, Sea Salted, Spreadable - 15 Ounces
Net Wt 0.88 lb
$5.49 each
Sorry, this item is not available in your area.
0 in basket
Ingredients
Pasteurized Cream (Derived from Milk) Canola Oil Sea Salt Vitamin A Palmitate Beta Carotene
Claims
- Vital Clean
- Unsweetened
- Pescatarian
- Kosher
90 Calories Per Serving*
| Total Fat | 10 GRM |
| Saturated Fat | 4 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1.5 g |
| Monounsaturated Fat | 4.5 g |
| Cholesterol | 15 MGM |
| Sodium | 80 MGM |
| Total Carbohydrate | 0 GRM |
| Sugars | 0 GRM |
| Protein | 0 GRM |
| Vitamin A | 8 % |