Ingredients
Tomatoes (Tomato Puree, Water) Water Enriched Pasta (Durum Wheat Semolina, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate [Vitamin B1], Riboflavin [Vitamin B2], Folic Acid) Beef Less than 2% of: High Fructose Corn Syrup Salt Textured Vegetable Protein (Soy Flour, Caramel Color) Modified Corn Starch Enzyme Modified Cheese (Cheddar Cheese [Pasteurized Milk, Cultures, Salt, Enzymes], Water, Sodium Phosphate, Xanthan Gum) Flavorings Soybean Oil
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
190 Calories Per Serving*
| Total Fat | 6 GRM |
| Saturated Fat | 2.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0.5 g |
| Monounsaturated Fat | 3.5 g |
| Cholesterol | 10 MGM |
| Sodium | 750 MGM |
| Total Carbohydrate | 28 GRM |
| Dietary Fiber | 2 GRM |
| Sugars | 6 GRM |
| Protein | 6 GRM |
| Vitamin A | 2 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 10 % |
Chef Boyardee Beefaroni - 7.5 Ounces
Ingredients
Tomatoes (Tomato Puree, Water) Water Enriched Pasta (Durum Wheat Semolina, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate [Vitamin B1], Riboflavin [Vitamin B2], Folic Acid) Beef Less than 2% of: High Fructose Corn Syrup Salt Textured Vegetable Protein (Soy Flour, Caramel Color) Modified Corn Starch Enzyme Modified Cheese (Cheddar Cheese [Pasteurized Milk, Cultures, Salt, Enzymes], Water, Sodium Phosphate, Xanthan Gum) Flavorings Soybean Oil
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
190 Calories Per Serving*
| Total Fat | 6 GRM |
| Saturated Fat | 2.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0.5 g |
| Monounsaturated Fat | 3.5 g |
| Cholesterol | 10 MGM |
| Sodium | 750 MGM |
| Total Carbohydrate | 28 GRM |
| Dietary Fiber | 2 GRM |
| Sugars | 6 GRM |
| Protein | 6 GRM |
| Vitamin A | 2 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 10 % |