Ingredients
Milled Corn, Sugar, Malt Flavor, Contains 2% or Less at Salt, Vitamins and Minerals: Iron (Fern C Phosphate), Niacinamide, Vitamin B6 (Pyridoxine Hydrochloride), Vitamin B2 (Riboflavin), Vitamin B1 (Thiamin Hydrochloride), Folic Acid, Vitamin D3, Vitamin B12.
Claims
- Fat Free
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Vital Clean
- FODMAP
- Pescatarian
- Kosher
210 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0 GRM |
| Saturated Fat | 0 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0 g |
| Monounsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 5 MGM |
| Sodium | 380 MGM |
| Total Carbohydrate | 45 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 14 GRM |
| Protein | 9 GRM |
| Calcium | 15 % |
| Iron | 60 % |
Corn Flakes
Corn Flakes Cereal Giant Size - 24 Ounces
Net Wt 24 oz
$9.99 each
Sorry, this item is not available in your area.
0 in basket
National shipping available
Ships Mon-Wed via 2-Day or faster.
Order by 12am (EST) for Next Day Shipping.
OU, Parve
Ingredients
Milled Corn, Sugar, Malt Flavor, Contains 2% or Less at Salt, Vitamins and Minerals: Iron (Fern C Phosphate), Niacinamide, Vitamin B6 (Pyridoxine Hydrochloride), Vitamin B2 (Riboflavin), Vitamin B1 (Thiamin Hydrochloride), Folic Acid, Vitamin D3, Vitamin B12.
Claims
- Fat Free
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Vital Clean
- FODMAP
- Pescatarian
- Kosher
210 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0 GRM |
| Saturated Fat | 0 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0 g |
| Monounsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 5 MGM |
| Sodium | 380 MGM |
| Total Carbohydrate | 45 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 14 GRM |
| Protein | 9 GRM |
| Calcium | 15 % |
| Iron | 60 % |