Ingredients
Enriched Macaroni Product (Wheat Flour, Niacin, Ferrous Sulfate [Iron], Thiamin Mononitrate [Vitamin B1], Riboflavin [Vitamin B2], Folic Acid); Cheese Sauce (Cheddar Cheese [Milk, Cheese Culture, Salt, Enzymes, Annatto (Color)], Whey, Canola Oil, Sodium Phosphate, Contains Less Than 2% of Salt, Whey Protein Concentrate, Milk Protein Concentrate, Sorbic Acid as a Preservative, Lactic Acid, Sodium Alginate, Oleoresin Paprika [Color], Annatto Extract [Color]).
Claims
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Unsweetened
- Pescatarian
310 Calories Per Serving*
| Total Fat | 10 g |
| Saturated Fat | 4.5 g |
| Cholesterol | 20 mg |
| Sodium | 800 mg |
| Total Carbohydrate | 43 g |
| Dietary Fiber | 1 g |
| Sugars | 3 g |
| Protein | 12 g |
| Vitamin A | 4 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 15 % |
| Iron | 15 % |
Cracker Barrel Macaroni & Cheese Dinner, Sharp Cheddar - 14 Ounces
Ingredients
Enriched Macaroni Product (Wheat Flour, Niacin, Ferrous Sulfate [Iron], Thiamin Mononitrate [Vitamin B1], Riboflavin [Vitamin B2], Folic Acid); Cheese Sauce (Cheddar Cheese [Milk, Cheese Culture, Salt, Enzymes, Annatto (Color)], Whey, Canola Oil, Sodium Phosphate, Contains Less Than 2% of Salt, Whey Protein Concentrate, Milk Protein Concentrate, Sorbic Acid as a Preservative, Lactic Acid, Sodium Alginate, Oleoresin Paprika [Color], Annatto Extract [Color]).
Claims
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Unsweetened
- Pescatarian
310 Calories Per Serving*
| Total Fat | 10 g |
| Saturated Fat | 4.5 g |
| Cholesterol | 20 mg |
| Sodium | 800 mg |
| Total Carbohydrate | 43 g |
| Dietary Fiber | 1 g |
| Sugars | 3 g |
| Protein | 12 g |
| Vitamin A | 4 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 15 % |
| Iron | 15 % |