$0.50 off
0% claimed Ends in
(Maximum of 100 per customer)
Claims
- Gluten Free
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Vital Clean
- Unsweetened
- FODMAP
- Whole Thirty Friendly
- Pescatarian
- Kosher
190 Calories Per Serving*
| Total Fat | 15 GRM |
| Saturated Fat | 1.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 18 g |
| Monounsaturated Fat | 15 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 2560 MGM |
| Total Carbohydrate | 5 GRM |
| Dietary Fiber | 2 GRM |
| Sugars | 1 GRM |
| Protein | 8 GRM |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 8 % |
David
David Salted & Roasted Original Sunflower Seeds - 5.25 Ounces
Net Wt 0.34 lb
$2.49 each
$1.99 each *
Sorry, this item is not available in your area.
0 in basket
Claims
- Gluten Free
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Vital Clean
- Unsweetened
- FODMAP
- Whole Thirty Friendly
- Pescatarian
- Kosher
190 Calories Per Serving*
| Total Fat | 15 GRM |
| Saturated Fat | 1.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 18 g |
| Monounsaturated Fat | 15 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 2560 MGM |
| Total Carbohydrate | 5 GRM |
| Dietary Fiber | 2 GRM |
| Sugars | 1 GRM |
| Protein | 8 GRM |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 8 % |