Ingredients
Millet Flour (30%), Yogurt (Whole Milk, Active Yogurt Culture) (16%), Fenugreek Leaves (14%), Corn Oil, Wheat Flour, Sugar, Green Chili, Salt, Sesame Seeds, Garlic, Spices, Turmeric.
215 Calories Per Serving*
| Total Fat | 11 g |
| Saturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 480 mg |
| Total Carbohydrate | 18 g |
| Dietary Fiber | 5 g |
| Sugars | 3 g |
| Protein | 11 g |
| Vitamin A | 2 % |
| Vitamin C | 2 % |
| Calcium | 4 % |
| Iron | 10 % |
Deep
Deep Bhahwati's Methi Dhebra Millet Bread With Fenugreek Leaves - 5 Count
Net Wt 0.67 LB
$2.99 each
Sorry, this item is not available in your area.
0 in basket
Ingredients
Millet Flour (30%), Yogurt (Whole Milk, Active Yogurt Culture) (16%), Fenugreek Leaves (14%), Corn Oil, Wheat Flour, Sugar, Green Chili, Salt, Sesame Seeds, Garlic, Spices, Turmeric.
215 Calories Per Serving*
| Total Fat | 11 g |
| Saturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 480 mg |
| Total Carbohydrate | 18 g |
| Dietary Fiber | 5 g |
| Sugars | 3 g |
| Protein | 11 g |
| Vitamin A | 2 % |
| Vitamin C | 2 % |
| Calcium | 4 % |
| Iron | 10 % |