Claims
- Non GMO
- Vital Clean
- Unsweetened
- FODMAP
- Whole Thirty Friendly
- Pescatarian
- Kosher
- Heart Healthy
180 Calories Per Serving*
| Total Fat | 15 GRM |
| Saturated Fat | 1 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 3.5 g |
| Monounsaturated Fat | 10 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 0 MGM |
| Total Carbohydrate | 6 GRM |
| Dietary Fiber | 4 GRM |
| Sugars | 1 GRM |
| Protein | 6 GRM |
| Calcium | 6 % |
| Iron | 6 % |
Diamond of California
Diamond of California Almonds, Slivered - 6 Ounces
Net Wt 0.4 lb
$7.80 each
Sorry, this item is not available in your area.
0 in basket
Claims
- Non GMO
- Vital Clean
- Unsweetened
- FODMAP
- Whole Thirty Friendly
- Pescatarian
- Kosher
- Heart Healthy
180 Calories Per Serving*
| Total Fat | 15 GRM |
| Saturated Fat | 1 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 3.5 g |
| Monounsaturated Fat | 10 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 0 MGM |
| Total Carbohydrate | 6 GRM |
| Dietary Fiber | 4 GRM |
| Sugars | 1 GRM |
| Protein | 6 GRM |
| Calcium | 6 % |
| Iron | 6 % |