Claims
- Organic
- Non GMO
- Vital Clean
- Unsweetened
- FODMAP
- Whole Thirty Friendly
- Pescatarian
20 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 25 mg |
| Total Carbohydrate | 3 g |
| Dietary Fiber | 1 g |
| Sugars | 2 g |
| Protein | 2 g |
| Vitamin A | 40 % |
| Vitamin C | 20 % |
| Calcium | 15 % |
| Iron | 6 % |
Certified Organic
Earthbound Farm
Earthbound Farm Organic Baby Arugula - 5 Ounces
Net Wt 5 oz
$5.49 each
Sorry, this item is not available in your area.
0 in basket
Claims
- Organic
- Non GMO
- Vital Clean
- Unsweetened
- FODMAP
- Whole Thirty Friendly
- Pescatarian
20 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 25 mg |
| Total Carbohydrate | 3 g |
| Dietary Fiber | 1 g |
| Sugars | 2 g |
| Protein | 2 g |
| Vitamin A | 40 % |
| Vitamin C | 20 % |
| Calcium | 15 % |
| Iron | 6 % |