Claims
- Organic
- Non GMO
- Vital Clean
- Unsweetened
- FODMAP
- Whole Thirty Friendly
- Pescatarian
20 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 95 mg |
| Total Carbohydrate | 4 g |
| Dietary Fiber | 1 g |
| Sugars | 1 g |
| Protein | 1 g |
| Vitamin A | 90 % |
| Vitamin C | 50 % |
| Calcium | 8 % |
| Iron | 20 % |
Certified Organic
Earthbound Farm
Earthbound Farm Organic Spring Mix - 5 Ounces
Net Wt 5 oz
$5.59 each
SNAP
Sorry, this item is not available in your area.
0 in basket
Claims
- Organic
- Non GMO
- Vital Clean
- Unsweetened
- FODMAP
- Whole Thirty Friendly
- Pescatarian
20 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 95 mg |
| Total Carbohydrate | 4 g |
| Dietary Fiber | 1 g |
| Sugars | 1 g |
| Protein | 1 g |
| Vitamin A | 90 % |
| Vitamin C | 50 % |
| Calcium | 8 % |
| Iron | 20 % |