Claims
- Organic
- Vital Clean
- Unsweetened
- FODMAP
- Whole Thirty Friendly
- Pescatarian
- Kosher
60 Calories Per Serving*
| Total Fat | 4 GRM |
| Saturated Fat | 1 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1 g |
| Monounsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 170 MGM |
| Sodium | 65 MGM |
| Total Carbohydrate | 0 GRM |
| Protein | 6 GRM |
| Vitamin A | 6 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 4 % |
Certified Organic
Eggland's Best
Eggland's Best Brown Organic Large Eggs - 12 Eggs
Net Wt 1.74 lb
$5.59 each
Sorry, this item is not available in your area.
0 in basket
Claims
- Organic
- Vital Clean
- Unsweetened
- FODMAP
- Whole Thirty Friendly
- Pescatarian
- Kosher
60 Calories Per Serving*
| Total Fat | 4 GRM |
| Saturated Fat | 1 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1 g |
| Monounsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 170 MGM |
| Sodium | 65 MGM |
| Total Carbohydrate | 0 GRM |
| Protein | 6 GRM |
| Vitamin A | 6 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 4 % |