Ingredients
Tomatoes, Tomato Juice, Sugar, Salt, Dried Onion, Dried Celery, Dried Bell Pepper, Garlic Powder, Spices, Calcium Chloride, Citric Acid, Natural Flavors.
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Only Naturally Sweetened
- Plant Based
- Pescatarian
35 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 270 mg |
| Total Carbohydrate | 8 g |
| Dietary Fiber | 1 g |
| Sugars | 6 g |
| Protein | 1 g |
| Vitamin A | 15 % |
| Vitamin C | 15 % |
| Calcium | 4 % |
| Iron | 4 % |
Food Club
Food Club Tomatoes, Stewed, Sliced, Italian Style - 14.5 Ounces
Net Wt 1.04 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Tomatoes, Tomato Juice, Sugar, Salt, Dried Onion, Dried Celery, Dried Bell Pepper, Garlic Powder, Spices, Calcium Chloride, Citric Acid, Natural Flavors.
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Only Naturally Sweetened
- Plant Based
- Pescatarian
35 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 270 mg |
| Total Carbohydrate | 8 g |
| Dietary Fiber | 1 g |
| Sugars | 6 g |
| Protein | 1 g |
| Vitamin A | 15 % |
| Vitamin C | 15 % |
| Calcium | 4 % |
| Iron | 4 % |