Ingredients
100% Natural Rolled Oats.
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Whole Grains
- Plant Based
- FODMAP
- Pescatarian
190 Calories Per Serving*
| Polyunsaturated Fat | 1 g |
| Monounsaturated Fat | 1 g |
| Sugars | 1 GRM |
| Protein | 5 GRM |
| Vitamin A | 4 % |
| Vitamin C | 2 % |
| Calcium | 15 % |
| Iron | 10 % |
Foska
Foska Oats, Value Pack - 2 x 400 Gram Bags
Net Wt 1.87 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
100% Natural Rolled Oats.
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Whole Grains
- Plant Based
- FODMAP
- Pescatarian
190 Calories Per Serving*
| Polyunsaturated Fat | 1 g |
| Monounsaturated Fat | 1 g |
| Sugars | 1 GRM |
| Protein | 5 GRM |
| Vitamin A | 4 % |
| Vitamin C | 2 % |
| Calcium | 15 % |
| Iron | 10 % |