Ingredients
Organic Tapioca (Syrup and Soluble Fiber) Organic Pea Protein Organic Almond Butter Organic Vegetable Glycerin Organic Yacon Syrup (Root) Organic Sprouted Brown Rice Protein Organic Pea Crisps (Organic Pea Protein, Organic Tapioca Starch) Organic Acacia Fiber Organic Almonds Organic Flavors Sea Salt
Claims
- Gluten Free
- Organic
- Vegan
- Vegetarian
- Non GMO
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Only Naturally Sweetened
- Prebiotics
- Super Foods Core
- Plant Based
- FODMAP
- Pescatarian
270 Calories Per Serving*
| Total Fat | 8 g |
| Saturated Fat | 0.5 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 160 mg |
| Total Carbohydrate | 31 g |
| Dietary Fiber | 7 g |
| Sugars | 8 g |
| Protein | 20 g |
| Calcium | 10 % |
| Iron | 20 % |
Certified Organic
Garden of Life
Garden of Life Sport Protein Bar, Performance, Organic Plant-Based, Sea Salt Caramel - 2.5 Ounces
Net Wt 0.16 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Organic Tapioca (Syrup and Soluble Fiber) Organic Pea Protein Organic Almond Butter Organic Vegetable Glycerin Organic Yacon Syrup (Root) Organic Sprouted Brown Rice Protein Organic Pea Crisps (Organic Pea Protein, Organic Tapioca Starch) Organic Acacia Fiber Organic Almonds Organic Flavors Sea Salt
Claims
- Gluten Free
- Organic
- Vegan
- Vegetarian
- Non GMO
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Only Naturally Sweetened
- Prebiotics
- Super Foods Core
- Plant Based
- FODMAP
- Pescatarian
270 Calories Per Serving*
| Total Fat | 8 g |
| Saturated Fat | 0.5 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 160 mg |
| Total Carbohydrate | 31 g |
| Dietary Fiber | 7 g |
| Sugars | 8 g |
| Protein | 20 g |
| Calcium | 10 % |
| Iron | 20 % |