Ingredients
Sugar, Unsweetened Chocolate, Corn Syrup, Sweetened Condensed Milk (Pasteurized Milk, Sugar), Cocoa Butter, Palm Oil, Water, Milk Fat, Butter (Cream, Salt), Salt, Natural and Artificial Flavor, Soy Lecithin - an Emulsifier, Disodium Phosphate, Sorbitol, Potassium Sorbate, Citric Acid and TBHQ- Preservatives, Vanilla.
Claims
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- Only Naturally Sweetened
- Pescatarian
180 Calories Per Serving*
| Total Fat | 11 g |
| Saturated Fat | 6 g |
| Cholesterol | 5 mg |
| Sodium | 80 mg |
| Total Carbohydrate | 24 g |
| Dietary Fiber | 2 g |
| Sugars | 18 g |
| Protein | 2 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 8 % |
Ghirardelli
Ghirardelli Dark Chocolate, Sea Salt Caramel - 1 Display
Net Wt 3.13 lb
$3.70 each
Sorry, this item is not available in your area.
0 in basket
Get it by tomorrow
Ingredients
Sugar, Unsweetened Chocolate, Corn Syrup, Sweetened Condensed Milk (Pasteurized Milk, Sugar), Cocoa Butter, Palm Oil, Water, Milk Fat, Butter (Cream, Salt), Salt, Natural and Artificial Flavor, Soy Lecithin - an Emulsifier, Disodium Phosphate, Sorbitol, Potassium Sorbate, Citric Acid and TBHQ- Preservatives, Vanilla.
Claims
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- Only Naturally Sweetened
- Pescatarian
180 Calories Per Serving*
| Total Fat | 11 g |
| Saturated Fat | 6 g |
| Cholesterol | 5 mg |
| Sodium | 80 mg |
| Total Carbohydrate | 24 g |
| Dietary Fiber | 2 g |
| Sugars | 18 g |
| Protein | 2 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 8 % |