Ingredients
Organic Chick Peas Water Salt Potassium Chloride
Claims
- Organic
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Plant Based
- Pescatarian
1110 Calories Per Serving*
| Total Fat | 2 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 135 mg |
| Total Carbohydrate | 19 g |
| Dietary Fiber | 4 g |
| Sugars | -1 g |
| Protein | 6 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 6 % |
Certified Organic
Goya
Goya Chick Peas, Garbanzos - 15.5 Ounces
Net Wt 1.13 lb
$1.99 each
Sorry, this item is not available in your area.
0 in basket
Ingredients
Organic Chick Peas Water Salt Potassium Chloride
Claims
- Organic
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Plant Based
- Pescatarian
1110 Calories Per Serving*
| Total Fat | 2 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 135 mg |
| Total Carbohydrate | 19 g |
| Dietary Fiber | 4 g |
| Sugars | -1 g |
| Protein | 6 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 6 % |