Claims
- Low Sodium
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Only Naturally Sweetened
- Whole Grains
- Plant Based
- FODMAP
- Pescatarian
80 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 125 mg |
| Total Carbohydrate | 9 g |
| Dietary Fiber | 2 g |
| Sugars | 2 g |
| Protein | 2 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 6 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 6 % |
Goya
Goya Prime Premium Corn, Golden, Whole Kernel, Low Sodium - 15.25 Ounces
Net Wt 1.1 lb
$1.79 each
Sorry, this item is not available in your area.
0 in basket
Get it by today
Claims
- Low Sodium
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Only Naturally Sweetened
- Whole Grains
- Plant Based
- FODMAP
- Pescatarian
80 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 125 mg |
| Total Carbohydrate | 9 g |
| Dietary Fiber | 2 g |
| Sugars | 2 g |
| Protein | 2 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 6 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 6 % |