Ingredients
Ground Corn Treated with Lime, Water, Cellulose Gum, Propionic Acid (to Preserve Freshness), Benzoic Acid (to Preserve Freshness), Phosphoric Acid (Preservative), Dextrose, Guar Gum, Amylase.
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Unsweetened
- Plant Based
- FODMAP
- Pescatarian
110 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1.5 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Polyunsaturated Fat | 0.5 g |
| Monounsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 10 mg |
| Total Carbohydrate | 22 g |
| Dietary Fiber | 3 g |
| Sugars | 2 g |
| Protein | 2 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 4 % |
Guerrero
Guerrero Tortillas, Corn - 18 Count
Net Wt 0.95 lb
$2.19 each
Sorry, this item is not available in your area.
0 in basket
Ingredients
Ground Corn Treated with Lime, Water, Cellulose Gum, Propionic Acid (to Preserve Freshness), Benzoic Acid (to Preserve Freshness), Phosphoric Acid (Preservative), Dextrose, Guar Gum, Amylase.
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Unsweetened
- Plant Based
- FODMAP
- Pescatarian
110 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1.5 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Polyunsaturated Fat | 0.5 g |
| Monounsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 10 mg |
| Total Carbohydrate | 22 g |
| Dietary Fiber | 3 g |
| Sugars | 2 g |
| Protein | 2 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 4 % |