Ingredients
Xylitol, Gum Base, Maltitol Syrup, Mannitol, Maltitol, Contains 2% or Less of: Natural and Artificial Flavor, Aspartame (Phenylketonurics: Contains Phenylalanine), Soy Lecithin, Acesulfame Potassium, Gelatin, Artificial Color (Red 40 Lake, Blue 1 Lake, Blue 1), Gum Acacia, Neotame, BHT (to Maintain Freshness), Sucralose.
Claims
- Sugar Free
5 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0 GRM |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 0 MGM |
| Total Carbohydrate | 2 GRM |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Sugars | 0 GRM |
| Protein | 0 GRM |
Ice Breakers
Ice Breakers Gum, Sugar Free, Bubble Breeze - 40 Pieces
Net Wt 3.24 oz
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Xylitol, Gum Base, Maltitol Syrup, Mannitol, Maltitol, Contains 2% or Less of: Natural and Artificial Flavor, Aspartame (Phenylketonurics: Contains Phenylalanine), Soy Lecithin, Acesulfame Potassium, Gelatin, Artificial Color (Red 40 Lake, Blue 1 Lake, Blue 1), Gum Acacia, Neotame, BHT (to Maintain Freshness), Sucralose.
Claims
- Sugar Free
5 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0 GRM |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 0 MGM |
| Total Carbohydrate | 2 GRM |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Sugars | 0 GRM |
| Protein | 0 GRM |