Ingredients
Cultured Pasteurized Grade A Skim Milk Skim Milk Cream Salt Vitamin A Palmitate Potassium Sorbate and Carbon Dioxide Added to Protect Freshness
Claims
- Low Fat
90 Calories Per Serving*
| Total Fat | 2.5 g |
| Saturated Fat | 1.5 g |
| Cholesterol | 15 mg |
| Sodium | 400 mg |
| Total Carbohydrate | 3 g |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Sugars | 3 g |
| Protein | 15 g |
| Vitamin A | 4 % |
| Vitamin C | 2 % |
| Calcium | 8 % |
| Iron | 0 % |
J & J
J & J Cottage Cheese, Large Curd, 2% Milkfat, Lowfat, Pot Style - 16 Ounces
Net Wt 0 lb
$6.86 each
Sorry, this item is not available in your area.
0 in basket
Ingredients
Cultured Pasteurized Grade A Skim Milk Skim Milk Cream Salt Vitamin A Palmitate Potassium Sorbate and Carbon Dioxide Added to Protect Freshness
Claims
- Low Fat
90 Calories Per Serving*
| Total Fat | 2.5 g |
| Saturated Fat | 1.5 g |
| Cholesterol | 15 mg |
| Sodium | 400 mg |
| Total Carbohydrate | 3 g |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Sugars | 3 g |
| Protein | 15 g |
| Vitamin A | 4 % |
| Vitamin C | 2 % |
| Calcium | 8 % |
| Iron | 0 % |