Ingredients
Corn (Ground Corn Treated with Calcium Hydroxide and Water), Water, Sodium Propionate (Propionic Acid, Sodium Hydroxide), Methylparaben, Propylparaben, Gum Blend, Sorbic Acid, Fumaric Acid, Dextrose.
Claims
- Low Sodium
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Unsweetened
- Whole Grains
- Plant Based
- FODMAP
- Pescatarian
110 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Polyunsaturated Fat | 0 g |
| Monounsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 35 mg |
| Total Carbohydrate | 23 g |
| Dietary Fiber | 3 g |
| Sugars | 1 g |
| Protein | 2 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 4 % |
La Banderita
La Banderita Tortillas, Corn - 30 Count
Net Wt 1.7 lb
$2.39 each
Sorry, this item is not available in your area.
0 in basket
Ingredients
Corn (Ground Corn Treated with Calcium Hydroxide and Water), Water, Sodium Propionate (Propionic Acid, Sodium Hydroxide), Methylparaben, Propylparaben, Gum Blend, Sorbic Acid, Fumaric Acid, Dextrose.
Claims
- Low Sodium
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Unsweetened
- Whole Grains
- Plant Based
- FODMAP
- Pescatarian
110 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Polyunsaturated Fat | 0 g |
| Monounsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 35 mg |
| Total Carbohydrate | 23 g |
| Dietary Fiber | 3 g |
| Sugars | 1 g |
| Protein | 2 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 4 % |