Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Only Naturally Sweetened
100 Calories Per Serving*
| Total Fat | 3 g |
| Saturated Fat | 1.5 g |
| Polyunsaturated Fat | 0 g |
| Monounsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 160 mg |
| Total Carbohydrate | 15 g |
| Dietary Fiber | 1 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 2 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 5 % |
| Iron | 4 % |
La Banderita
La Banderita Tortillas, Flour, Ricas, Family Pack - 20 Ounces
Net Wt 1.45 lb
$3.79 each
Sorry, this item is not available in your area.
0 in basket
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Only Naturally Sweetened
100 Calories Per Serving*
| Total Fat | 3 g |
| Saturated Fat | 1.5 g |
| Polyunsaturated Fat | 0 g |
| Monounsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 160 mg |
| Total Carbohydrate | 15 g |
| Dietary Fiber | 1 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 2 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 5 % |
| Iron | 4 % |