Claims
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Only Naturally Sweetened
- Plant Based
- Keto
- Pescatarian
20 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 240 mg |
| Total Carbohydrate | 4 g |
| Dietary Fiber | -1 g |
| Sugars | 2 g |
| Protein | -1 g |
| Vitamin A | 30 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 4 % |
La Costena
La Costena Chipotles, in Adobo Sauce - 7 Ounces
Net Wt 0.62 lb
$2.89 each
SNAP
Sorry, this item is not available in your area.
0 in basket
Water Chipotle Peppers, Onions, Vinegar, Tomato Paste, Iodized Salt, Dried Peppers, Sugar, Soybean Oil Spices.
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Only Naturally Sweetened
- Plant Based
- Keto
- Pescatarian
20 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 240 mg |
| Total Carbohydrate | 4 g |
| Dietary Fiber | -1 g |
| Sugars | 2 g |
| Protein | -1 g |
| Vitamin A | 30 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 4 % |