Ingredients
Black Beans Water Soybean Oil Onion Iodized Salt
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Plant Based
- Pescatarian
160 Calories Per Serving*
| Total Fat | 6 g |
| Sodium | 880 mg |
| Total Carbohydrate | 21 g |
| Dietary Fiber | 9 g |
| Sugars | 2 g |
| Protein | 7 g |
| Calcium | 6 % |
| Iron | 15 % |
La Morena
La Morena Black Beans, Refried - 15.52 Ounces
Net Wt 1.12 lb
$2.79 each
Sorry, this item is not available in your area.
0 in basket
Ingredients
Black Beans Water Soybean Oil Onion Iodized Salt
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Plant Based
- Pescatarian
160 Calories Per Serving*
| Total Fat | 6 g |
| Sodium | 880 mg |
| Total Carbohydrate | 21 g |
| Dietary Fiber | 9 g |
| Sugars | 2 g |
| Protein | 7 g |
| Calcium | 6 % |
| Iron | 15 % |