Ingredients
Tuna (Auxis Thazard), Water, Salt, Pure Olive Oil, Vegetable Broth.
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Paleo
- FODMAP
- Whole Thirty Friendly
- Pescatarian
97 Calories Per Serving*
| Total Fat | 4.7 g |
| Saturated Fat | 0.6 g |
| Cholesterol | 23.5 mg |
| Sodium | 200 mg |
| Total Carbohydrate | 0 g |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Protein | 13.4 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 2 % |
La Sirena
La Sirena Tuna In Olive Oil - 5 Ounces
Net Wt 0.41 lb
$3.08 each
Sorry, this item is not available in your area.
0 in basket
Ingredients
Tuna (Auxis Thazard), Water, Salt, Pure Olive Oil, Vegetable Broth.
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Paleo
- FODMAP
- Whole Thirty Friendly
- Pescatarian
97 Calories Per Serving*
| Total Fat | 4.7 g |
| Saturated Fat | 0.6 g |
| Cholesterol | 23.5 mg |
| Sodium | 200 mg |
| Total Carbohydrate | 0 g |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Protein | 13.4 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 2 % |