Ingredients
Fat Free Milk, Milk, Sugar, Cocoa (Processed with Alkali), Salt, Carrageenan, Vanillin (Artificial Flavor), Lactase Enzyme*, Vitamin A Palmitate and Vitamin D3. *Ingredient not in regular milk.
Claims
- Low Fat
- Gluten Free
- Lactose Free
150 Calories Per Serving*
| Total Fat | 2.5 g |
| Saturated Fat | 1.5 g |
| Cholesterol | 15 mg |
| Sodium | 230 mg |
| Total Carbohydrate | 24 g |
| Dietary Fiber | 1 g |
| Sugars | 23 g |
| Protein | 8 g |
| Vitamin A | 10 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 30 % |
| Iron | 0 % |
Lactaid
Lactaid Milk, Lowfat, Chocolate, 1% Milkfat - 0.5 Gallons
Net Wt 0 lb
$6.99 each
Sorry, this item is not available in your area.
0 in basket
Ingredients
Fat Free Milk, Milk, Sugar, Cocoa (Processed with Alkali), Salt, Carrageenan, Vanillin (Artificial Flavor), Lactase Enzyme*, Vitamin A Palmitate and Vitamin D3. *Ingredient not in regular milk.
Claims
- Low Fat
- Gluten Free
- Lactose Free
150 Calories Per Serving*
| Total Fat | 2.5 g |
| Saturated Fat | 1.5 g |
| Cholesterol | 15 mg |
| Sodium | 230 mg |
| Total Carbohydrate | 24 g |
| Dietary Fiber | 1 g |
| Sugars | 23 g |
| Protein | 8 g |
| Vitamin A | 10 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 30 % |
| Iron | 0 % |