Ingredients
Potatoes, Vegetable Oil (Sunflower, Corn and/or Canola Oil), and Salt. No artificial flavors.
Claims
- Gluten Free
- Vital Clean
- Unsweetened
- FODMAP
- Pescatarian
- Kosher
160 Calories Per Serving*
| Total Fat | 10 GRM |
| Saturated Fat | 1 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 2.5 g |
| Monounsaturated Fat | 5 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 170 MGM |
| Total Carbohydrate | 15 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 1 GRM |
| Protein | 2 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 10 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 2 % |
Lay's
Lay's Potato Chips, Classic, Family Size - 14.5 Ounces
Net Wt 0.95 lb
$6.79 each
Sorry, this item is not available in your area.
0 in basket
Ingredients
Potatoes, Vegetable Oil (Sunflower, Corn and/or Canola Oil), and Salt. No artificial flavors.
Claims
- Gluten Free
- Vital Clean
- Unsweetened
- FODMAP
- Pescatarian
- Kosher
160 Calories Per Serving*
| Total Fat | 10 GRM |
| Saturated Fat | 1 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 2.5 g |
| Monounsaturated Fat | 5 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 170 MGM |
| Total Carbohydrate | 15 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 1 GRM |
| Protein | 2 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 10 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 2 % |