Ingredients
Enriched Wheat Flour (Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamin Mononitrate [Vitamin B1], Riboflavin [Vitamin B2] and Folic Acid) Sugar Graham Flour (Whole Grain Wheat Flour) Canola and/or Soybean Oil High Fructose Corn Syrup Honey Contains 2% or Less of Baking Soda Calcium Carbonate Salt Cinnamon Dextrose Soy Lecithin (Emulsifier) Natural Cinnamon Flavor Vanillin (Artificial Flavor) Sodium Sulfite
Claims
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- Pescatarian
- Kosher
150 Calories Per Serving*
| Total Fat | 3 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Sodium | 135 mg |
| Total Carbohydrate | 28 g |
| Dietary Fiber | 1 g |
| Sugars | 10 g |
| Protein | 2 g |
| Calcium | 15 % |
| Iron | 6 % |
Liebers Grahams, Cinnamon - 16 Ounces
Ingredients
Enriched Wheat Flour (Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamin Mononitrate [Vitamin B1], Riboflavin [Vitamin B2] and Folic Acid) Sugar Graham Flour (Whole Grain Wheat Flour) Canola and/or Soybean Oil High Fructose Corn Syrup Honey Contains 2% or Less of Baking Soda Calcium Carbonate Salt Cinnamon Dextrose Soy Lecithin (Emulsifier) Natural Cinnamon Flavor Vanillin (Artificial Flavor) Sodium Sulfite
Claims
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- Pescatarian
- Kosher
150 Calories Per Serving*
| Total Fat | 3 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Sodium | 135 mg |
| Total Carbohydrate | 28 g |
| Dietary Fiber | 1 g |
| Sugars | 10 g |
| Protein | 2 g |
| Calcium | 15 % |
| Iron | 6 % |