Ingredients
Ripe Olives Water Sea Salt and Ferrous Gluconate (Added to Stabilize Color)
Claims
- Gluten Free
- Non GMO
- No Artificial Flavors
- Vital Clean
- Unsweetened
- FODMAP
- Whole Thirty Friendly
- Pescatarian
- Kosher
20 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1 GRM |
| Saturated Fat | 0 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0 g |
| Monounsaturated Fat | 0.5 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 130 MGM |
| Total Carbohydrate | 1 GRM |
| Dietary Fiber | 0 GRM |
| Protein | 0 GRM |
| Iron | 6 % |
Lindsay
Lindsay Olives, Black Ripe Pitted, Extra Large - 6 Ounces
Net Wt 0.11 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Ripe Olives Water Sea Salt and Ferrous Gluconate (Added to Stabilize Color)
Claims
- Gluten Free
- Non GMO
- No Artificial Flavors
- Vital Clean
- Unsweetened
- FODMAP
- Whole Thirty Friendly
- Pescatarian
- Kosher
20 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1 GRM |
| Saturated Fat | 0 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0 g |
| Monounsaturated Fat | 0.5 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 130 MGM |
| Total Carbohydrate | 1 GRM |
| Dietary Fiber | 0 GRM |
| Protein | 0 GRM |
| Iron | 6 % |