Ingredients
Ripe Olives Water Sea Salt and Ferrous Gluconate (to Stabilize Color)
Claims
- Gluten Free
- Non GMO
- No Artificial Flavors
- Kosher
20 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1.5 GRM |
| Saturated Fat | 0 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0 g |
| Monounsaturated Fat | 1.5 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 140 MGM |
| Total Carbohydrate | 1 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 0 GRM |
| Protein | 0 GRM |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 6 % |
Lindsay
Lindsay Olives, Black Ripe, Sliced - 2.25 Ounces
Net Wt 0.37 lb
$2.89 each
SNAP
Sorry, this item is not available in your area.
0 in basket
Ripe Olives, Water, Sea Salt, Ferrous Gluconate (to Stabilize Color).
Ingredients
Ripe Olives Water Sea Salt and Ferrous Gluconate (to Stabilize Color)
Claims
- Gluten Free
- Non GMO
- No Artificial Flavors
- Kosher
20 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1.5 GRM |
| Saturated Fat | 0 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0 g |
| Monounsaturated Fat | 1.5 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 140 MGM |
| Total Carbohydrate | 1 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 0 GRM |
| Protein | 0 GRM |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 6 % |