Ingredients
Milk, Sugar, Cream, Corn Syrup (Wheat), Cocoa Butter, Less than 2% of: Milk Fat, Skim Milk, Mono and Diglycerides, Water, Locust Bean Gum, Guar Gum, Ammonium Phosphatides, PGPR, Vanilla, Vanillin (Artificial Flavor), Natural Flavor, Carrageenan, Annatto Extract (Color).
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Preservatives
- Only Naturally Sweetened
990 Calories Per Serving*
| Total Fat | 59 g |
| Saturated Fat | 36 g |
| Cholesterol | 90 mg |
| Sodium | 200 mg |
| Total Carbohydrate | 100 g |
| Dietary Fiber | -1 g |
| Protein | 13 g |
| Calcium | 35 % |
| Iron | 0 % |
Magnum
Magnum Ice Cream, White Chocolate Vanilla - 14.8 Ounces
$7.55 each
Sorry, this item is not available in your area.
0 in basket
Get it by today
Ingredients
Milk, Sugar, Cream, Corn Syrup (Wheat), Cocoa Butter, Less than 2% of: Milk Fat, Skim Milk, Mono and Diglycerides, Water, Locust Bean Gum, Guar Gum, Ammonium Phosphatides, PGPR, Vanilla, Vanillin (Artificial Flavor), Natural Flavor, Carrageenan, Annatto Extract (Color).
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Preservatives
- Only Naturally Sweetened
990 Calories Per Serving*
| Total Fat | 59 g |
| Saturated Fat | 36 g |
| Cholesterol | 90 mg |
| Sodium | 200 mg |
| Total Carbohydrate | 100 g |
| Dietary Fiber | -1 g |
| Protein | 13 g |
| Calcium | 35 % |
| Iron | 0 % |