Claims
- Gluten Free
- Organic
- Vegan
- Non GMO
- Vital Clean
- Unsweetened
- FODMAP
- Whole Thirty Friendly
- Pescatarian
- Kosher
130 Calories Per Serving*
| Total Fat | 15 GRM |
| Saturated Fat | 1.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 12 g |
| Monounsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 0 MGM |
| Total Carbohydrate | 0 GRM |
| Dietary Fiber | 0 GRM |
| Sugars | 0 GRM |
| Protein | 0 GRM |
Certified Organic
Manitoba Harvest
Manitoba Harvest Hemp Seed Oil, Organic - 8.45 Fluid Ounces
Net Wt 0.78 lb
$15.99 each
Sorry, this item is not available in your area.
0 in basket
Claims
- Gluten Free
- Organic
- Vegan
- Non GMO
- Vital Clean
- Unsweetened
- FODMAP
- Whole Thirty Friendly
- Pescatarian
- Kosher
130 Calories Per Serving*
| Total Fat | 15 GRM |
| Saturated Fat | 1.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 12 g |
| Monounsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 0 MGM |
| Total Carbohydrate | 0 GRM |
| Dietary Fiber | 0 GRM |
| Sugars | 0 GRM |
| Protein | 0 GRM |