Claims
- Organic
- Vegan
- Vegetarian
- Non GMO
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Only Naturally Sweetened
- Super Foods Core
- Paleo
- Plant Based
- FODMAP
- Keto
- Pescatarian
110 Calories Per Serving*
| Total Fat | 2 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 0 mg |
| Total Carbohydrate | 15 g |
| Dietary Fiber | 10 g |
| Sugars | 6 g |
| Protein | 9 g |
| Vitamin A | -1 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 4 % |
| Iron | 20 % |
Certified Organic
Manitoba Harvest
Manitoba Harvest Hemp Pro Fiber, Organic, Vanilla - 16 Ounces
Net Wt 1.21 lb
$19.99 each
Sorry, this item is not available in your area.
0 in basket
National shipping available
Ships Mon-Wed via 2-Day or faster.
Order by 12am (EST) for Next Day Shipping.
Claims
- Organic
- Vegan
- Vegetarian
- Non GMO
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Only Naturally Sweetened
- Super Foods Core
- Paleo
- Plant Based
- FODMAP
- Keto
- Pescatarian
110 Calories Per Serving*
| Total Fat | 2 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 0 mg |
| Total Carbohydrate | 15 g |
| Dietary Fiber | 10 g |
| Sugars | 6 g |
| Protein | 9 g |
| Vitamin A | -1 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 4 % |
| Iron | 20 % |