Ingredients
Potatoes, Vegetable Oil, Eggs, Salt, Onion, Powder, Spices.
Claims
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Whole Thirty Friendly
- Pescatarian
140 Calories Per Serving*
| Total Fat | 9 g |
| Saturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 25 mg |
| Sodium | 150 mg |
| Total Carbohydrate | 12 g |
| Dietary Fiber | 1 g |
| Sugars | 1 g |
| Protein | 2 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 20 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 4 % |
Meal Mart
Meal Mart Kugel, Potato Souffle - 13 Ounces
Net Wt 1.47 lb
$10.99 each
Sorry, this item is not available in your area.
0 in basket
Ingredients
Potatoes, Vegetable Oil, Eggs, Salt, Onion, Powder, Spices.
Claims
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Whole Thirty Friendly
- Pescatarian
140 Calories Per Serving*
| Total Fat | 9 g |
| Saturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 25 mg |
| Sodium | 150 mg |
| Total Carbohydrate | 12 g |
| Dietary Fiber | 1 g |
| Sugars | 1 g |
| Protein | 2 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 20 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 4 % |