Ingredients
Cultured Pasteurized Grade A Nonfat Milk, Sugar, Cream, Nonfat Milk Solids, Natural and Artificial Flavor.
Claims
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Preservatives
- Only Naturally Sweetened
- Pescatarian
- Kosher
190 Calories Per Serving*
| Total Fat | 6 g |
| Saturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 25 mg |
| Sodium | 90 mg |
| Total Carbohydrate | 28 g |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Sugars | 27 g |
| Protein | 6 g |
| Vitamin A | 4 % |
| Vitamin C | 2 % |
| Calcium | 20 % |
| Iron | 0 % |
Mehadrin
Mehadrin Leben Vanilla - 6 Ounces
Net Wt 0.39 LB
$3.29 each
Sorry, this item is not available in your area.
0 in basket
National shipping available
Ships Mon-Wed via 2-Day or faster.
Order by 12am (EST) for Next Day Shipping.
OU, Dairy, Cholov Yisroel
Ingredients
Cultured Pasteurized Grade A Nonfat Milk, Sugar, Cream, Nonfat Milk Solids, Natural and Artificial Flavor.
Claims
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Preservatives
- Only Naturally Sweetened
- Pescatarian
- Kosher
190 Calories Per Serving*
| Total Fat | 6 g |
| Saturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 25 mg |
| Sodium | 90 mg |
| Total Carbohydrate | 28 g |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Sugars | 27 g |
| Protein | 6 g |
| Vitamin A | 4 % |
| Vitamin C | 2 % |
| Calcium | 20 % |
| Iron | 0 % |