Ingredients
Water Organic Whole Wheat Flour Organic Wheat Flour Organic Sunflower Oil Organic Cane Sugar Cultured Wheat Flour Organic Vinegar Contains 2% or Less of: Sea Salt Sodium Acid Pyrophosphate Baking Soda Gums (Organic Guar Gum, Xanthan Gum, Carrageenan) Malic Acid
Claims
- Organic
- Vegan
- Vegetarian
- Non GMO
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Only Naturally Sweetened
- Whole Grains
- Plant Based
- Pescatarian
150 Calories Per Serving*
| Total Fat | 5 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 390 mg |
| Total Carbohydrate | 24 g |
| Dietary Fiber | 2 g |
| Protein | 3 g |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 4 % |
Certified Organic
Mission
Mission Organics Tortillas, Whole Wheat, Soft Taco - 10.5 Ounces
Net Wt 0.69 lb
$4.19 each
Sorry, this item is not available in your area.
0 in basket
Ingredients
Water Organic Whole Wheat Flour Organic Wheat Flour Organic Sunflower Oil Organic Cane Sugar Cultured Wheat Flour Organic Vinegar Contains 2% or Less of: Sea Salt Sodium Acid Pyrophosphate Baking Soda Gums (Organic Guar Gum, Xanthan Gum, Carrageenan) Malic Acid
Claims
- Organic
- Vegan
- Vegetarian
- Non GMO
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Only Naturally Sweetened
- Whole Grains
- Plant Based
- Pescatarian
150 Calories Per Serving*
| Total Fat | 5 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 390 mg |
| Total Carbohydrate | 24 g |
| Dietary Fiber | 2 g |
| Protein | 3 g |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 4 % |