Ingredients
Enriched Bleached Flour (Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid) Water Vegetable Shortening (Interesterified and Hydrogenated Soybean Oils) Contains 2% or Less of: Salt Sugar Baking Soda Sodium Acid Pyrophosphate Distilled Monoglycerides Enzymes Fumaric Acid and Calcium Propionate and Sorbic Acid (to Maintain Freshness)
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Only Naturally Sweetened
150 Calories Per Serving*
| Total Fat | 3.5 g |
| Saturated Fat | 1 g |
| Polyunsaturated Fat | 1.5 g |
| Monounsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 430 mg |
| Total Carbohydrate | 26 g |
| Dietary Fiber | 1 g |
| Sugars | 1 g |
| Protein | 4 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 8 % |
| Iron | 10 % |
Mission
Mission Tortillas, Flour, Street Tacos, Mini - 11 Ounces
Net Wt 1 lb
$2.99 each
Sorry, this item is not available in your area.
0 in basket
Ingredients
Enriched Bleached Flour (Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid) Water Vegetable Shortening (Interesterified and Hydrogenated Soybean Oils) Contains 2% or Less of: Salt Sugar Baking Soda Sodium Acid Pyrophosphate Distilled Monoglycerides Enzymes Fumaric Acid and Calcium Propionate and Sorbic Acid (to Maintain Freshness)
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Only Naturally Sweetened
150 Calories Per Serving*
| Total Fat | 3.5 g |
| Saturated Fat | 1 g |
| Polyunsaturated Fat | 1.5 g |
| Monounsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 430 mg |
| Total Carbohydrate | 26 g |
| Dietary Fiber | 1 g |
| Sugars | 1 g |
| Protein | 4 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 8 % |
| Iron | 10 % |