Ingredients
Water Organic Brown Rice Flour Organic Potato Starch Organic Corn Flour Organic Expeller-Pressed Soybean Oil Organic Tapioca Starch Organic Evaporated Cane Juice Organic Potato Flour Baking Powder Non GMO Soy Lecithin Organic Pear Juice Concentrate Natural Flavor Sea Salt
Claims
- Gluten Free
- Organic
- Vegan
- Vital Clean
- Whole Grains
- Pescatarian
- Kosher
590 Calories Per Serving*
| Total Fat | 21 GRM |
| Saturated Fat | 3 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 11 g |
| Monounsaturated Fat | 4.5 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 780 MGM |
| Total Carbohydrate | 99 GRM |
| Dietary Fiber | 3 GRM |
| Sugars | 15 GRM |
| Protein | 3 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 2 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 15 % |
Certified Organic
Nature's Path Organic
Nature's Path Organic Waffles, Gluten Free, Homestyle - 6 Waffles
Net Wt 7.4 oz
$4.49 each
Sorry, this item is not available in your area.
0 in basket
Ingredients
Water Organic Brown Rice Flour Organic Potato Starch Organic Corn Flour Organic Expeller-Pressed Soybean Oil Organic Tapioca Starch Organic Evaporated Cane Juice Organic Potato Flour Baking Powder Non GMO Soy Lecithin Organic Pear Juice Concentrate Natural Flavor Sea Salt
Claims
- Gluten Free
- Organic
- Vegan
- Vital Clean
- Whole Grains
- Pescatarian
- Kosher
590 Calories Per Serving*
| Total Fat | 21 GRM |
| Saturated Fat | 3 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 11 g |
| Monounsaturated Fat | 4.5 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 780 MGM |
| Total Carbohydrate | 99 GRM |
| Dietary Fiber | 3 GRM |
| Sugars | 15 GRM |
| Protein | 3 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 2 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 15 % |